Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Nowy Sącz
PSP Nowy Sącz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
Aktualności

Powrót z akcji ratowniczej na Bałkanach

Dwudziestu polskich strażaków, którzy przez ostatni tydzień pomagało usuwać skutki powodzi  mieszkańcom Czarnogóry na Bałkanach powróciło dziś w niedzielę 19 grudnia około godziny 16.30 do Polski a konkretnie do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju z której w nocy z 10/11 grudnia br. wyjechali na Bałkany.

    

Grupę tworzyło 18 strażaków z Małopolski m.in. z: Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju, Gorlic, Nowego Targu, Krakowa, jeden ratownik z Centralnej Szkoły PSP z Częstochowy, a zespołem ludzi dowodził mł. bryg. Leszek Tanaś z Komendy Głównej PSP z Warszawy. Ratownicy pompowali wodę z zalanych budynków w miejscowości Niksić, Podchum, Tuzin, Lisnabor.

    

W skład grupy  z Nowego Sącza oraz Krynicy wyjechało na Bałkany trzech strażaków. Byli to: bryg. Aleksander Cycoń, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Krynicy-Zdroju, który był również zastępcą dowódcy grupy „Czarnogóra”, ogniomistrz Tadeusz Baran, również z tej samej jednostki, a z Nowego Sącza pojechał asp. sztab. Stanisław Witkowski, z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2, który należy do Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i brał udział w niejednej akcji poza granicami naszego kraju.

    

Po powitaniu przez Z-cę Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotra Konara grupa została rozformowana a ratownicy udali się do swoich jednostek.

 

Elektroniczna skrzynka podawcza KM PSP Nowy Sącz

Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili

Ostatniej doby tj. 19/20 grudnia  2010 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:

pożarów:4
miejsc. zagrożeń:4
fałszywe alarmy:0
razem:8

więcej informacji

Biuletyn Informacji Publicznej
Projektowanie stron www Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej