Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Nowy Sącz
PSP Nowy Sącz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
Aktualności

Wypadek Dąbrowa

W dniu 17 grudnia we wczesnych godzinach popołudniowych wydarzył się wypadek na przedmieściach Nowego Sącza to jest w Dąbrowej. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy - dwa samochody osobowe (Toyota Corolla i Opel Corsa)oraz ciągnik siodłowy Scania z naczepą na której przewożone były dwa kontenery.

  

Samochodem ciężarowym oraz Oplem podróżowali sami kierujący, Toyotą jechały trzy dorosłe osoby. W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy wraz z naczepą wpadł do przydrożnego rowu i uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Naczepa wystawała częściowo na jezdnię i blokowała jeden pas ruchu. Opel stał na poboczu natomiast Toyota znajdowała się na pobliskiej polanie w odległości około 7 metrów od drogi. Osoby podróżujące Scanią oraz Oplem nie odniosły żadnych obrażeń i opuściły swoje pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży.

   

Wszystkie osoby podróżujące Toyotą odniosły obrażenia ciała, dwie z nich znajdowały się poza pojazdem natomiast kierujący pozostawał w pojeździe i ze względu na zniszczenia pojazdu nie był w stanie opuścić go samodzielnie.Działania przybyłych zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych, pozostawienie ich na włączonych światłach mijania, światłach awaryjnych oraz działającej sygnalizacji świetlnej i ogrodzeniu miejsca zdarzenia za pomocą pachołków.

  

Uwolniono przy pomocy narzędzi hydraulicznych, kierującego Toyotą poprzez usunięcie tylnych i przednich drzwi oraz środkowego słupka z lewej strony pojazdu. Udzielono pomocy zespołowi Pogotowia Ratunkowego w ewakuacji poszkodowanego na zewnątrz pojazdu. Strażacy pomagali też Policji w wahadłowym kierowaniu ruchem. Wyciągnięto samochód ciężarowy z przydrożnego rowu za pomocą hydraulicznej wciągarki linowej oraz samochodu Pomocy Technicznej PKS.

 

Odholowano uszkodzony samochód Scania na parking w celu całkowitego odblokowania drogi. Uszkodzony Opel został zabrany przez właściciela natomiast Toyota została zabrana przez Pomoc Drogową i zabezpieczona przez Policję, która pozostała na miejscu zdarzenia. Uszkodzeniu uległo ogrodzenie posesji. Działania były prowadzone przez trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej ponad cztery i pół godziny.

  

 

Elektroniczna skrzynka podawcza KM PSP Nowy Sącz

Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili

Ostatniej doby tj. 19/20 grudnia  2010 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:

pożarów:4
miejsc. zagrożeń:4
fałszywe alarmy:0
razem:8

więcej informacji

Biuletyn Informacji Publicznej
Projektowanie stron www Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej