Straż Pożarna Nowy Sącz

Słoneczna, lekko mroźna pogoda zachęcała do spacerów i oddania krwi w Krynickiej Straży Pożarnej – zebrano 13,5 litra krwi

W niedzielę 12 stycznia w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju odbyła się kolejna akcja poboru krwi w ramach XV edycji programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”. Akcje są odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które postulują o oddawanie krwi gdyż jest ciągle potrzebna. Statystycznie, co minutę potrzeba 1 litr krwi – to 2 dawców, aby móc skutecznie ratować życie wielu osób.  Akcje te wpisują się w Małopolski Jubileusz 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na apel odpowiedziało wielu krwiodawców, z czego dokonano 30 pobrań - co daje 13,5 litra pełnej krwi.  Na wyróżnienie zasługują stali bywalcy krynickich akcji, którzy od wielu lat planowo przychodzą oddawać krew jak również szerokie grono strażaków, druhny i druhowie z jednostek OSP: Stara Wieś, Łabowa, Czaczów, Mochnaczka Niżna,  Mochnaczka Wyżna, Muszyna, Tylicz.  
Z możliwości podzielenia się cennym darem serca skorzystała grupa kuracjuszy przebywająca na wypoczynku w uzdrowisku, którzy o akcji dowiedzieli się z ogłoszeń kościelnych i mediów społecznościowych. Bardzo im się podobała organizacja akcji i strażackie kalendarze a przy okazji mieli możliwość poznać strażaków osobiście.
Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami oraz dodatkowo otrzymał piękny czerwony notes. Ponadto jako Klub HDK  „Ognista kropla” przygotowaliśmy tradycyjnie  już czerwony barszcz a także każdy oddający mógł pobrać różne kalendarze strażackie jednostek OSP z terenu powiatu, które cieszyły się wzięciem. Oddający podkreślali, że to wielka satysfakcja ze spełnienia dobrego uczynku i okazania pomocy tym, którzy jej potrzebują. Zainteresowanie akcją jak i sama akcja wskazuje, że jest duża chęć oddawania krwi wśród społeczeństwa. Środowiska strażackie kolejny raz potwierdzają, że zawsze można na nich liczyć.  Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje.

Tym którzy chcą oddać krew lub termin oddania się przesunął już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na akcję poboru krwi do Muszyny w Muzeum ul. Krzywa 1 -  26 stycznia 2020r.
Korzystając z okazji Nowego Roku pragniemy wszystkim honorowym krwiodawcom złożyć najserdeczniejsze podziękowania za Waszą aktywność i dar krwi oraz życzenia zdrowia, sukcesów i wszelkiej pomyślności.

Kierownictwo, pracownicy i strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

 
Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili
Ostatniej doby tj. 25/26 maja 2020 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:
pożary:0

miejscowe zagrożenia:2
alarmy fałszywe:0

Razem:2

więcej informacji
Biuletyn Informacji Publicznej
Bezpieczny Dom - Ognik
Służba Cywilna
Projektowanie stron www Nowy Sącz Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej