Straż Pożarna Nowy Sącz

Przed zmianą służby w Klęczanach

Tuż przed zmianą służby w środę dnia 8 grudnia miejskie stanowisko kierowania przyjęło informacje o zdarzeniu do którego doszło w Klęczanach w gminie Chełmiec. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 Nowy Sącz oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Niskowej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - VW Passat B5 kombi oraz Fiat Cinquocento.

Fiatem jechały cztery osoby zaś VW podróżowały dwie osoby. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami odniosły obrażenia ciała. Rozbite samochody znajdowały się poza drogą i nie utrudniały ruchu innych pojazdów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. Fiat wyposażony był w instalację zasilania na gaz propan-butan.
 
Na miejscu była już karetka Pogotowia Ratunkowego, której zespół udzielał pomocy poszkodowanym. Z pojazdów nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania jednostek straży pożarnej polegały nazabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz zakręcono zawór na butli z gazem w samochodzie Fiat. Usunięto z jezdni elementy powypadkowe.

Osoby uczestniczące w wypadku zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu. Miejsce zdarzenia przekazano w formie pisemnej Policji, która pozostała na miejscu zdarzenia. Samochód fiat uległ całkowitemu zniszczeniu natomiast w samochodzie VW uszkodzony został przód samochodu. Działania były prowadzone przez ponad godzinę.

 
Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili
Ostatniej doby tj. 15/16 lipca  2020 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:
pożary:0

miejscowe zagrożenia:12
alarmy fałszywe:0

Razem:12

więcej informacji
Biuletyn Informacji Publicznej
Bezpieczny Dom - Ognik
Służba Cywilna
Projektowanie stron www Nowy Sącz Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej