Straż Pożarna Nowy Sącz

#Gaszynchallenge strażaków KM PSP Nowy Sącz

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Nowym Sączu włączyli się do akcji #GaszynChallenge  i walki  o życie chorych dzieci.  Przyjmując tym samym nominację najpierw z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a następnie z Grupy Krynickiej GOPR, WSSGR Nowy Sącz oraz JRG Nowy Targ. Zadanie wykonali przedstawiciele wszystkich  komórek organizacyjnych Komendy a w szczególności  członkowie grup specjalistycznych funkcjonujących w poszczególnych Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych  Komendy. Do włączenia się w akcję zaprosiliśmy  Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Gródku nad Dunajcem.

#GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem rozprzestrzeniła się na teren całej Polski. Włączają się w nią kolejne instytucje. Nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub inne dziecko z listy. Jeśli ktoś nie bierze udziału w akcji, powinien wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne, przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA — najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. Kwota ta już została zebrana. Dlatego też kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków!
Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA

Zachęcamy również do wpłat na chorego Błażeja Frączka z Łabowej, który od urodzenia cierpi na przepuklinę oponowo - rdzeniowa L-3-L5, zespół Arnolda Chiari, agenezja ciała modzelowatego. Błażej Frączek to syn strażaka pełniącego służbę  w KM PSP Nowy Sącz. Link do  Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest Błażej.

Dziękujemy wszystkim strażakom KM PSP Nowy Sącz  biorącym udział w tej szlachetnej akcji - zachęcamy do dokonywania wpłat!

Ostatniej doby tj. 13/14 sierpnia  2020 r. na terenie działania KM PSP zanotowano: