Straż Pożarna Nowy Sącz

Nowy Sącz, ul. Królowej Jadwigi-zderzenie dwóch samochodów osobowych

29 lipca około godziny 12.46 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Królowej Jadwigi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na Rondzie Solidarności zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowało sześć osób w tym trójka dzieci. Uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem zastępów straży. W wyniku zderzenia jeden z samochodów uszkodził słup sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Działania zastępów straży  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy jednemu dziecku. Odłączono klemy w akumulatorach. Usunięto Suzuki na pobocze oraz usunięto pozostałości po zdarzeniu. Powiadomiono odpowiedzialne służby o konieczności zabezpieczenia sygnalizacji świetlnej obsługującej skrzyżowanie. Poszkodowane dziecko przewieziono do szpitala. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Ostatniej doby tj. 22/23 września  2020 r. na terenie działania KM PSP zanotowano: