Straż Pożarna Nowy Sącz

Zaproszenie na akcje poboru krwi w niedzielę 24 maja 2020 roku

Serdecznie zapraszamy na akcje poboru krwi w tym trudnym czasie pandemii Koronawirusa.  W całym kraju są prowadzone akcje zbierania krwi. To odpowiedź na apele regionalnych centrów krwiodawstwa, które w czasie pandemii koronawirusa borykają się z brakiem krwi. O połowę spadła liczba krwiodawców, a potrzeba zabezpieczyć wszystkie oddziały w szpitalu, oddziały zabiegowe w składniki krwi, które są potrzebne do ratowania życia. Apelujemy do stałych krwiodawców oraz do osób, które nigdy nie oddawały krwi a chciałyby wesprzeć chorych i nasze działania.
Odpowiadając na apel strażacy oraz strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi "ognista kropla" zaprasza na akcje poboru krwi. Akcja odbędzie się w dniu 24 MAJA (niedziela) 2020. w godz. od 8.00 do 13.00 w punkcie krwiodawstwa Nowy Sącz ul. Kazimierza Wielkiego 9A.
Zapraszamy wszystkich i prosimy o powiadomienie tych, którzy jeszcze mogą przyjść i pomoc innym potrzebującym. Każdy może oddać krew niezależnie od tego, jaka grupę krwi posiada. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy mogą podzielić się tym bezcennym lekiem, jakim jest KREW. Każdy krwiodawca i oddający w tym dniu otrzyma niespodziankę.

RCKiK informuje:
Krew może oddać każdy, kto nie ma objawów przeziębienia, nie ma gorączki, kaszlu czy duszności. Regionalne centra krwiodawstwa apelują o rozsądek i nie przychodzenie do placówek w sytuacji, gdy jesteśmy objęci kwarantanną i mogliśmy mieć kontakt z zakażonymi.
Serdecznie zapraszamy

 
Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili
Ostatniej doby tj. 8/9 lipca  2020 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:
pożary:3

miejscowe zagrożenia:5
alarmy fałszywe:0

Razem:8

więcej informacji
Biuletyn Informacji Publicznej
Bezpieczny Dom - Ognik
Służba Cywilna
Projektowanie stron www Nowy Sącz Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej