Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Nowy Sącz
Straż Pożarna

Halowy Turniej Piłki Nożnej dla strażaków MDP
8 lutego 2008 r.

W dniu 7 lutego w hali sportowej Gimnazjum w Brzeżnej (gm.Podegrodzie)  odbył się halowy turniej piłki nożnej dla strażaków MDP. Do organizowanego turnieju zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących poszczególne Zarządy Oddziałów Gminnych ZOSP RP powiatu nowosądeckiego

Powiatowy  Turniej Tenisa Stołowego Strażaków OSP w Brzeznej
7 lutego 2008 r.
Podczas trwających obecnie zimowych ferii Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu zorganizował dla strażaków powiatu nowosądeckiego turniej tenisa stołowego.

pełna informacja

„ Od drugiej do drugiej - Śmiertelna doba w powiecie nowosądeckim”
6 lutego 2008 r.

Dzień 5  lutego 2008 r. przejdzie do historii  sądeckich strażaków jako dzień, który upłynął pod znakiem ofiar śmiertelnych. Wszystkie tragiczne zdarzenia  rozpoczął wypadek w Zabrzeży (gm Łącko) wieczorem 4 lutego w którym zginął 52 letni kierowca samochodu osobowego. Do następnego śmiertelnego wypadku doszło już w dzień  tuż po godzinie 9.15  w miejscowości Paszyn na drodze Nowy Sącz – Gorlice. O wyżej wymienionych zdarzenia wcześniej pisaliśmy.Kolejny groźny wypadek powstał w miejscowości Sienna na drodze w okolicach akwenu Jeziora Rożnowskiego.

pełna informacja

Kolejny wypadek śmiertelny tym razem w Paszynie
5 lutego 2007 r.
Do kolejnego wypadku śmiertlenego na terenie dzialania KM PSP Nowy Sącz doszło w godzinach przedpołudniowch w Paszynie.

pełna informacja

Nocny wypadek w Zabrzeży (gm. Łącko)
5 lutego 2008 r.
Do groźnego w skutkach wypadku drogowego doszło w poniedziałek ok. 21.30 w Zabrzeży gmina Łącko na trasie Nowy Sącz – Krościenko n/Dunajcem

Ósemki pożarów - 2007 rok podsumowany
29 stycznia 2008 r.
                                                                         Naradą roczną podsumowany został 2007 roku działalności Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Podczas narady dokonano oceny dokonań w 2007 roku.

pełna informacja

„Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego”
29 stycznia 2008 r.

„Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego” te słowa wypowiedziało 9 strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu

pełna informacja

Bezpieczne zimowisko 2008 r.
25 stycznia 2008 r.

Nawiązując do corocznej tradycji pomocy Szkołom i Ośrodkom Kultury w popularyzacji szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii zimowych Komenda Miejska PSP Nowy Sącz prowadzi..........

pełna informacja

Groźnie wyglądający wypadek kolejowy w Muszynie
19 stycznia 2008 r.

Do groźnie wyglądającego wypadku kolejowego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Muszynie doszło w sobotę 19 stycznia br. o godz. 8.13.

Kolęda w JRG nr 1 i Stanowisku Kierowania
17 stycznia 2008 r.

W dniu 17 stycznia w samo południe zawitał do Nowego Sącza ks. kpt. Władysław Kulig

Już jest ! - nowy cieżki samochód ratowniczo - gaśniczy
16 stycznia 2008 r.

Wczoraj pojawił się w JRG nr 1 w Nowym Sączu długo oczekiwany ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy.

Statysty działań ratowniczych za 2007 rok
14 stycznia 2008 r.

Tu podajemy linki do zamieszczonej na stronie  Analizy działań ratowniczych za 2007 r. oraz do artykułu z Dziennik Nowosądeckiego z 14 stycznia br. gdzie zostały opisane ciekawe i zarazem dziwne akcje ratownicze prowadzone przez nas w 2007 r. Słucham 998

Układ z Schengen w praktyce
10 stycznia 2008 r.

Około godz. 9.42  w dniu 10 stycznia 2008 r. dyżurna Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, które funkcjonuje w ramach Zintegrowanego Stanowiska Służb Dyspozytorskich w KM PSP Nowy Sącz odebrała zgłoszenie, że w  miejscu gdzie do 20 grudnia 2007 r.

Sylwestrowy falstart w Europie
31 grudnia 2007 r.

Był spokojny  przedsylwestrowy niedzielny wieczór 30 grudnia, który w Nowym Sączu do godziny 18.28 przebiegał bez zakłóceń. Strażacy Sądeckich JRG spokojnie czuwali, gdy do MSK wpłynęło zgłoszenie, że w centrum Nowego Sącza przy ul. Nawojowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie galerii handlowej EUROPA II powstał pożar dwóch stoisk z petardami

Świąteczno –noworoczne spotkanie służb ratowniczych
28 grudnia 2007 r.
W dniu 27 grudnia br. w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy Wyżnej gmina Stary Sącz odbyło się świąteczno –noworoczne spotkanie służb ratowniczych. Organizatorem spotkania tradycyjnie był Starosta Nowosądecki.

strona 1 | strona 2 | strona 3 | strona 4 | strona 5 | strona 6

Ostatniej doby tj. 19/20 grudnia  2010 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:

pożarów:4
miejsc. zagrożeń:4