Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Nowy Sącz
PSP Nowy Sącz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
Straż Pożarna

Szkolenia dla strażaków ratowników OSP zakończone.
30 kwietnia 2008 r.
Kolejne szkolenia dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu nowosądeckiego zostały zakończone w dniach 28 i 29 kwietnia br. Był to szkolenie strażaków ratowników  OSP część I prowadzone dla strażaków OSP  całego powiatu z wykorzystaniem e-lerningu oraz szkolenie strażaków ratowników OSP część II dla strażaków z gminy Łącko.

31 lat, cztery miesiące i 15 dni
16 kwietnia 2008 r.

W dniu 15 kwietnia br po ponad 30 latach służby, odeszli na emeryturę dwaj najstarsi stażem sądeccy strażacy - aspiranci sztabowi Tadeusz Węglowski Król i Krzysztof Wańczyk. O godz. 13 w Sali gimnastycznej JRG nr 1 Nowy Sącz odbyło się uroczyste pożegnanie.

pełna informacja

Eliminacje Powiatowe OTWP ph „Młodzież Zapobiega Pożarom”
16 kwietnia 2008 r.

44 osoby zwycięzcy eliminacji gminnych rywalizowało w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które tradycyjnie odbyły się w remizie OSP w Moszczenicy Niżnej  w dniu 15 kwietnia br.

Minister i Komendant Główny PSP  z wizytą w JRG nr 2  Nowy Sącz
2 kwietnia 2008 r.

W dniu 31 marca przy okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę strażnicy dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu Pan Antoni Podolski  - Podsekretarz Stanu w MSWiA wraz z Panem  Przemysławem Gułą -doradcą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz  nadbryg. Wiesławem  Leśniakiewiczem - Komendantem Głównym PSP spotkali się w JRG nr 2 ze zmianą służbową oraz członkami Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej, którzy  w tej jednostce pełnią służbę. Podczas spotkania została poruszona tematyka związana z finansowaniem  oraz  szkoleniem MGPR

Wmurowanie kamienia węgielnego
1 kwietnia 2008 r.

W dniu 31 marca br. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę strażnicy  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu.
Zdjęcia z uroczystości dostępne są w naszych galeriach oto linki: http://www.psp-nowysacz.pl/galeria.php?page=32 oraz http://www.psp-nowysacz.pl/galeria.php?page=33

Wielkanoc 2008 !
  22 marca 2008 r.

Zdrowych spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych życzy Komendant Miejski PSP w Nowym Sączu bryg. Janusz Basiaga wraz z pracownikami.

Eliminacje Gminne i Powiatowe OTWP
7 marca 2008 r.

W poszczególnych gminach powiatu nowosądeckiego prowadzone są eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje powiatowe odbędą się w dniu 15 kwietnia (wtorek) o godz.11.00 w remizie Ochotniczej straży Pożarnej w Moszczenicy Niżnej gm. Stary Sącz. Przypominamy, że na naszej stronie można zanleźć niezbędne informacje na temat OTWP w zakładce OSP. Link: http://www.psp-nowysacz.pl/osp.php?page=turniej

Plebiscyt Dziennika Nowosądeckiego – rozstrzygnięty!
3 marca 2008 r.

W dniu 29 lutego br. o godz. 18.00  w Perle Południa w Rytrze została rozstrzygnięta kolejna już czwarta edycja plebiscytu na strażaka roku i najlepszą jednostkę OSP w naszym regionie, który obejmuje  powiaty nowosądecki, gorlicki oraz limanowski.

Nie wypalaj traw !
26 lutego 2008 r.

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyja wypalaniu traw. W ostatnich dniach na terenie miasta oraz powiatu nowosądeckiego zanotowano kilkadziesiąt pożarów związanych z wypleniam traw. Szczególnie dużo zdarzeń odnotowano w okolicach Rytra, Piwnicznej, Młodowa, Barcic i Starego Sącza.

pełna informacja

Szkolenie strażaków OSP w formie internetowej !
 19 lutego 2008 r.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, informuje o podjęciu prac przez Komendę Wojewódzką mających na celu wdrożenie programu pilotażowego realizacji szkoleń dla członków OSP w oparciu o platformę e-lerningową -  szkoleniową

pełna informacja

Budowa strażnicy nadal kontynuowana !
15 lutego 2008 r.
W dalszym ciągu kontynuowana jest budowa nowej strażanicy dla KM PSP Nowy Sącz oraz JRG nr 1 w Nowym Sączu. Sprzyjająca pogoda (tzn. bardzo łgodna zima)umożliwa  prowadzenie  nieprzerwanie prac budowlanych.

strona 1 | strona 2 | strona 3 | strona 4 | strona 5 | strona 6

Ostatniej doby tj. 19/20 grudnia  2010 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:

pożarów:4
miejsc. zagrożeń:4