Piękna słoneczna pogoda i moc krwiodawców oddających krew w Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju – zebrano 14,4 litra krwi

W niedzielę 13 maja 2018 r. w budynku JRG w Krynicy-Zdroju odbyła się już druga w tym roku akcja Poboru Krwi zorganizowana przez Strażacki Klub HDK PCK „ognista kropla” w ramach programu „Ognisty Ratownik- Gorąca Krew”.  Głównym celem akcji jest pozyskanie krwi dla jak największej liczby potrzebujących głównie poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz nieszczęśliwych wypadkach losowych. Pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego bezcennego daru serca.

W akcji na nasz apel odpowiedziało 45 osób, z czego dokonano 32 pobrań - co stanowi 14,4 litra pełnej krwi.  Dzięki zaangażowaniu wielu oddających osiągnięto wspaniały wynik. Centra Krwiodawstwa alarmują, że w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym jest bardzo ciężko o krew – stąd nasza inicjatywa na ten ciężki okres. Na wyróżnienie zasługują licznie przybyli strażacy z OSP Mochnaczka Niżna, OSP Łabowa, OSP Czaczów, OSP GRS Nowy Sącz.  Byli też dawcy, którzy oddali krew po raz pierwszy oraz dawcy, którzy w tym dniu nie mogli oddać krwi (przebyte zabiegi, badania diagnostyczne, wysokie ciśnienie,itp.).
Była możliwość wypełnienia ankiety i wpisania się do rejestru dawców szpiku kostnego. Skorzystało kilka osób. Dla sporej liczby chętnych było to kolejne z rzędu wspaniałe doświadczenie płynące z potrzeby serca pomocy potrzebującym.
Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia i zapoznania się ze sprzętem i pracą strażaka – oczywiście obleganą przez dzieci w ramach Dni Otwartych Strażnic. Dni otwarte to dobry czas na bezpośredni i swobodny kontakt ze strażakami, rozmowy i pokazy sprzętu.
Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany czekoladami. Ponadto, jako klub HDK PCK „Ognista kropla” przygotowaliśmy poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu. Każdy oddający otrzymał w tym dniu silikonową opaskę na rękę z napisem moja krew ratuje życie oraz wodę mineralną – nie bez znaczenia w tak piękną słoneczną pogodę. Fundatorem wody jest Masspol Sp. z o.o.
Zainteresowanie akcją pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na tym terenie. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić w imieniu klubu składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.  Najbliższa akcja zaplanowana jest na sierpień br. w Komendzie Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Termin szczegółowy podamy na stronie komendy tak, aby tym, którzy dotychczas nie mogli uczestniczyć, dać możliwość oddania krwi. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje. 

Koordynator akcji „ognisty ratownik-gorąca krew”
kpt. Dariusz Cieśla

 
Numery alarmowe Straży Pożarnej
z ostatniej chwili
Ostatniej doby tj. 22/23 marca 2019 r. na terenie działania KM PSP zanotowano:
pożary:14

miejscowe zagrożenia:6
alarmy fałszywe:2

Razem:22

więcej informacji
Biuletyn Informacji Publicznej
Bezpieczny Dom - Ognik
Projektowanie stron www Nowy Sącz Adres e-mail Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej