Nowy Sącz, ul. św. Ducha – wyczuwalny zapach gazu na terenie szkoły

15 marca około godziny 14.51 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany został do działań w Nowym Sączu na ulicy Ducha. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków w którym znajduje się szkoła. Według dyrektora placówki oraz kilku uczniów przez chwilę w budynku wyczuwalna była woń przypominająca gaz. W chwili przybycia na miejsce zastępu straży wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami (łącznie około 90 osób) zostali już ewakuowani na zewnątrz. W budynku na poziomie parteru znajduje się kotłownia gazowa obsługiwana przez firmę zewnętrzną, która wyposażona jest w system pomiaru stężenia gazu  z czterema detektorami - żaden z nich nie wykazał nadmiernego stężenia gazu. Działania zastępu straży  polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  dokonaniu pomiarów na terenie  szkoły. Przyrządy nie wykazały nieprawidłowości. Miejsce zdarzenia zostało sprawdzone również przez pracowników Pogotowia Gazowego, którzy też nie stwierdzili zagrożenia. Działania strażaków trwały godzinę.

Ostatniej doby tj. 23/24  maja  2019 r. na terenie działania KM PSP zanotowano: