Nowy Sącz, ul. Radziecka - samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w słup

18 kwietnia kilkanaście minut po godzinie dwudziestej pierwszej zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu zadysponowany został do działań na ulicę Radziecką w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Na skutek uderzenia słup energetyczny został złamany oraz zerwany został przewód wysokiego napięcia. Pojazdem podróżował trzy osoby, które nie uskarżały się na żadne dolegliwości i opuściły pojazd przed przybyciem zastępu straży. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym pojeździe, zabezpieczenie  uszkodzonej linii energetycznej oraz sorpcja rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło napięcie w liniach energetycznych. Usytuowanie uszkodzonego pojazdu powodowało zagrożenia i utrudnienia w ruchu drogowym w związku czym postanowiono zamknąć drogę na czas prowadzonych działań. Po zakończonych działaniach przez funkcjonariuszy Policji samochód został zepchnięty na chodnik. Strażacy usunęli z jezdni pozostałości pokolizyjne. Teren uszkodzonej linii energetycznej ogrodzono i przekazano pracownikowi  Pogotowia Energetycznego. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Ostatniej doby tj. 23/24 kwietnia  2017 r. na terenie działania KM PSP zanotowano: