Kicznia - zderzenie motocykla i skutera

9 lipca około godziny 17.33 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko, Zagorzyn oraz OSP Kicznia zadysponowane zostały do Kiczni.   Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej doszło do zderzenia skutera i motocykla. Pojazdami łącznie podróżowało cztery nieletnie osoby w przedziale wiekowym od 14-16 lat. Poszkodowane osoby z widocznymi obrażeniami, znajdowały się na miejscu zdarzenia. Droga była zablokowana. Pojazdy znajdowały się częściowo na pasach jezdni i częściowo na poboczu. Równocześnie z pierwszym  zastępem straży na miejsce przybyła pierwsza karetka Pogotowia ratunkowego, której ratownik medyczny przejął koordynację medycznych działań ratowniczych. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu na temat osób poszkodowanych, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, sprawdzeniu pojazdów pod względem wycieków oraz odłączeniu klem od akumulatorów w jednośladach. Troje dzieci (chłopiec lat 15, chłopiec lat 14, dziewczyna lat 16) zostało zabranych do szpitali.  Jedno z dzieci 14-letni chłopiec po przebadaniu  pozostał na miejscu zdarzenia pod opieką rodzica. Na miejscu pozostał patrol Policji oraz zastęp OSP Zagorzyn. Po przeprowadzonych czynnościach dochodzeniowych przez policjantów,  pojazdy uprzątnięto z drogi. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni oraz zmyto plamy krwi.  Działania strażaków trwały ponad dwie i pół godziny.

Ostatniej doby tj. 14/15 października  2019 r. na terenie działania KM PSP zanotowano: